Husí slavnosti 2017

Sobota 30. 9. 2017 - Neděle 1. 10. 2017

V sobotu 30. 9. a v neděli 1.10. 2017 Kulturní zařízení města Boskovice, Muzeum Regionu Boskovicka, město Boskovice a ZO Českého svazu chovatelů pořádaly IV. Husí slavnosti. Navštívil je rekordní počet 12 600 návštěvníků a do soutěže o nejlepší husí pečínku se přihlásilo rekordních třináct restaurací.

Areál parku u Zámeckého skleníku obsadil po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu prodávaly i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. Nechyběla nabídka husího sádla a dalších pochoutek i pestrá škála upomínkových předmětů. Boskovické restaurace celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávaly i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka byla dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se proměnil v obří restauraci.

Po období chladna a dešťů přilákalo nádherné slunečné počasí do Boskovic rekordní počet 12 600 návštěvníků. K vysokému počtu návštěvníků samozřejmě přispěl i kvalitní doprovodný program v letním kině. V sobotu tradičně zahájily program folklórní soubory Velen a Borověnka a po tomto vystoupení zahrála Boskovická kapela. Odpoledne se v novém amfiteátru představily skupiny Lojzo, Elán KontraBand (revival) a zpěvačka Kristína. Všichni byli skvělí, Kristínu podpořilo přeplněné hlediště, Elán se musel dvakrát vracet na scénu s přídavkem.

V neděli se jako první se na scéně letního kina představila Boskověnka, po ní Beránci a vlci (uskupení Jitka Šuranská Trio, RukyNaDudy a Ženský sbor z Kudlovic). Na koncert Marka Ztraceného se hlediště opět zcela zaplnilo lidmi širokého věkového spektra. A opět se náramně bavili se showmanem Markem Ztraceným, který chvíli hrál na kytaru, chvíli seděl za klavírem a stále zpíval a bavil publikum. Následoval koncert Václava Neckáře, který si užili nejen návštěvníci Husích slavností, ale i vystupující. Ještě před vystoupením byly vyhlášeny výsledky soutěže restaurací o nejlepší husí pečínku. Soutěž proběhla v sobotu v kině Panorama, kde odborná porota posuzovala pečínky z rekordního počtu třinácti restaurací. Na třetím místě skončila Restaurace 29, na druhém místě skončil Hostinec U studny ze Skalice nad Svitavou a první místo získala Restaurace Záložna. Gratulujeme.

V prostoru za Muzeem regionu Boskovicka a na školní zahradě pořádala základní organizace Českého svazu chovatelů Boskovice okresní výstavu drobného zvířectva, Zita Budišová se svými kamarádkami připravily do prostor muzea výstavu Reborn panenek.

Dětem slavnosti nabídly kromě programu pohádkových divadelních představení také dětské atrakce, hry mateřského centra, dětské dílny, zvířátka ze dvorku a jízdy na koních.

Kromě programu v zámeckém areálu probíhal program i na Masarykově náměstí. K poslechu hrála Boskovická kapela, Agro Bačov a Autodoprava K&K připravily k prohlédnutí zemědělské stroje, nová auta nabízel Hyundai nebo AUTECO BS Boskovice.

Na ulici Hradní se jako vždy prezentovala SŠ André Citroëna Boskovice s novými vozy Citroën a historickými zemědělskými stroji.

 

 

Pozvěte vaše kamarády na Facebooku

sipka